روش نصب سپتيک تانک پلي اتيلني

 


سپتيک تانکنصب سپتيک تانک و مخزن سپتيک  پلي اتيلن تاب زيست به سه روش امکان پذير است :

شکل 1: نصب سپتيک تانک و مخازن پلي اتيلن بصورت دفني 1- زيراساس (خاکريز زيرين) 2- خاکريز اصلي 3- خاکريز بالايي 4- خاک روباره  5- خاک دست نخورده (بکر)


 


نصب سپتيک تانک به صورت هوايينصب سپتيک تانک به صورت هوايي که در موارد خاص اتفاق مي افتد نسبت به ساير روش ها هزينه بيشتري دارد چرا که براي سپتيک تانک بايد سازه اي تعبيه شود که بتواند وزن سپتيک تانک و فاضلاب درون آن را تحمل نمايد. در نصب سپتيک تانک به اين روش، طراحي سازه نگهدارنده سپتيک تانک از اهميت ويژه اي برخوردار است و حتي مي توان گفت که از طراحي خود سپتيک تانک نيز مهمتر مي باشد چرا که در صورت خطا در محاسبات خدمات جبران ناپذيري مي تواند وارد نمايد.


 


نصب سپتيک تانک به صورت سطحينصب سپتيک تانک بر روي سطح زمين نيز در بعضي مکانها اتفاق مي افتد و نکته مهم در طراحي سپتيک تانک هاي که بر روي سطح زمين نصب مي شوند اين است که بدنه سپتيک تانک توان تحمل فشار جانبي سيال درون خود يعني فاضلاب را داشته باشد چرا که در سپتيک تانک هاي دفني اين فشار از طريق بدنه سپتيک تانک به خاک مجاور سپتيک تانک منتقل مي گردد و سازه سپتيک تانک فشار خيلي زيادي را تحمل نمي کند اما در روش نصب سپتيک تانک به صورت سطحي تمام فشار فاضلاب درون سپتيک تانک بايد توسط بدنه سپتيک تانک تحمل شود و به همين دليل بايد بدنه سپتيک تانک پلي اتيلني فاضلاب توان تحما فشار جانبي درون خود را داشته باشد. نکته بعدي که بايد در نصب سپتيک تانک به صورت دفني مورد توجه قرار يرد جلوگيري از تابش مستقيم نور خورشيد به بدنه سپتيک تانک پلي تيلني مي باشد چرا که پلي اتيلن با تمام ويژگي هاي مثبتي که دارد در مقابل نور خورشيد دچار فرسودگي مي شود و نبايد اجازه داد تا دماي آن بالا برود. در ضمن کف سپتيک تانک بايد تراز باشد و شيب نداشته باشد.


 


نصب سپتيک تانک به صورت دفنيدر بين تمامي روش هاي موجود براي

نصب سپتيک تانک، نصب به صورت دفني از تمامي روش هاي نصب پرکاربرد تر مي باشد چراکه با توجه به شبکه جمع آوري فاضلاب در زير سطح زمين مي باشد و انتقال فاضلاب به دورون سپتيک تانک فاضلاب به صورت ثقلي انجام مي شود لذا روش رايج و مرسوم نصب سپتيک تانک، نصب به صورت دفني مي باشد. نصب سپتيک تانک به صورت دفني مناسب تر از ساير روش ها مي باشد چراکه فضاييي را اشغال نمي کند و از فضاي روي سپتيک تانک نيز مي توان استفاده نمود. در نصب سپتيک تنک به صورت دفني اولين موضوعي که بايد به آن توجه کنيم اين است که آيا سپتيک تانک توان تحمل خاک مجاور و خاکي که روي آن قرار مي گيرد را دارد.


  مخازن پلي اتيلني دوجداره به سه صورت قابل نصب و بهره برداري مي باشند. 1- نصب به صورت دفني 2- نصب بر روي زمين 3- نصب به صورت هوايي که در هر سه حالت نصب اصول و استانداردهايي وجود دارد که در صورت عدم رعايت آنها مشکلاتي در زمان نصب و يا بهره برداري پيش آمده و نمي توان از مخزن بهره برداري کامل و صحيحي داشت. از اين رو اين شرکت در راستاي سياست مشتري مداري و حمايت فني همه جانبه از مشتريان خود اقدام به تدوين اين دستورالعمل نموده تا با رعايت آن در هنگام نصب، احتمال بروز حوادث و مشکلات تا حد امکان يابد. در اينجا به موارد مهمي که بايد در نصب مخازن رعايت گردد اشاره شده است .

   اين دستورالعمل بر پايه استانداردهاي جهاني و تجربيات شرکت هاي بزرگ اروپايي و آمريکايي طي سال ها فعاليت در اين زمينه و همچنين تجربيات داخلي اين شرکت در اجراي پروژه هاي خود تهيه شده ولي مسلما اين دستورالعمل جايگزين استانداردهاي نصب مخازن نمي گردد. با توجه به تنوع توليد مخازن پلي اتيلني شرکت هاي مختلف و تفاوت در ساختار ويژگي هاي آنها از اين دستورالعمل فقط و فقط در مورد مخازن پلي اتيلني دوجداره اين شرکت استفاده گردد.

نصب مخازن و سپتيک تانک هاي پلي اتيلن در خاک­هاي با توان نگهداري کم (خاک­هاي گروه 4 تا 6)

بعد از اينکه خاک جايگزين مي­شود، خاک جديد بايد در مقابل مهاجرت (جابجايي) دانه ­هاي خاک دست نخورده محل به داخل آن محافظت گردد.

بطور مثال مي توان خاک را بوسيله حصيرهاي ژئوتکستايل (زمين پارچه) تقويت کرد. اگر آب زيرزميني در جريان و يا راکد وجود داشته باشد، در زمان نصب سپتيک تانک پلي اتيلن بايد سطح آب زيرزميني با استفاده از چاه­هاي پمپاژ و لوله ­هاي زهکشي پايين آورده شود.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اخبار سراسري شايد سخن حق قیمت فیروزه کوبی کفپوش ; پارکت ; کفپوش ; تارتان ; کفپوش ; کفپوش پلي اورتان ; چمن مد روز فروشگاه اینترنتی بدلیجات سناتور مد کي ميگه نميشه!!! فروش سرویس لحاف و روتختی کابینت مهم ترین عضو آشپزخانه اخبار جامع تخصصی معماری